Chlorella a amalgám - rtuť v organismu/ Chlorella a vyvazování rtuti z těla

29.06.2018 09:37
V rámci skupiny si předáváme zkušenosti a tak jednou z nich je seznámit další část veřejnosti o problematice rtuti v těle.
Tentokrát nám k této problematice přispěla paní MDDr. Iva Dvořáková.
Nejprve něco na vysvětlení:
 
Chelátor je látka užívaná k vyvazování a následnému vylučování některých kovů z organismu
Thiol je sirná obdoba alkoholu (místo -OH má -SH) - prostě nějaká chemická látka :-)
 
Někdo někde napsal, že chlorella není účinný chelátor, protože obsahuje jen jeden thiol na jedné z mnoha svých látek. Je to nepochopení účinků chlorelly v souvislosti s detoxikací. Další lidé to opisují a připojují k tomu své domněnky.

Částečně tyto informace cíleně šíří lidé, kteří vnímají chlorellu jako konkurenci pro své produkty, částečně je to pochopitelná snaha lidí navzájem si dobře poradit, aniž by měli s tématem dostatek zkušeností.
 

U chlorelly je vědecky prokázáno, že rtuť odvádí z těla ven pryč, především stolicí. To, že ji jen uvolní, přemístí do jiné tkáně a z těla ven nedostane je tedy nesmysl. Je podložen její chelatační účinek i další účinky, které k detoxikaci vedou. Detoxikace těla je složitý proces, který se děje na mnoha úrovních. Chlorella, na rozdíl od jednotlivých látek a izolovaných preparátů, pracuje velmi komplexně. Vůbec se na ni nelze dívat pouze jako na chelátor a polemizovat nad tím, kolik thiolů má některá z mnoha sloučenin v chlorelle.

Je podloženo, že chlorella z našeho těla odvádí rtuť, kadmium, olovo, měď, dioxiny, bakteriální toxiny, různé pesticidy atd. A to jsou jen výzkumy, na které jsem narazila já. Ve skutečnosti jich bude více. V detoxikaci je velmi účinná a bezpečná. Neznamená to, že z našeho těla odvede vše. Pokud je potřeba, dají se k ní přidat i další postupy. To už je individuální záležitost.

V případě, že se použije opravdu čistá a kvalitní chlorella a dodrží se pozvolné nastoupání, je to bezpečné a vhodné pro všechny věkové kategorie, včetně období těhotenství. Přímo u těhotných žen se bezpečnost a vhodnost chlorelly prokázala v klinických studiích. Přínos chlorelly v detoxikaci je jednoznačný a k tomu tělu samozřejmě přináší celou řadu dalších benefitů.

Negativní zkušenosti při konzumaci chlorelly budou pravděpodobně souviset s nekvalitní surovinou. Ne každá chlorella je čistá a bezpečná. 16 let zkušeností Green Ways s naší čistou chlorellou jednoznačně prokazuje její funkčnost a bezpečnost. Případy, kdy chlorella někomu nesedí, se vyskytují ojediněle. Zkomplikovat situaci si můžeme jen příliš rychlým nastoupáním, kdy je tělo někdy zatíženo moc intenzivní detoxikací.

Doporučuji přistupovat k informacím z facebookových skupin obezřetně. Myslím, že je lepší opřít se o letité zkušenosti reálných lidí, vyzkoušet si zelené potraviny na sobě a podle toho si  udělat názor.

—————

Zpět