Zelené a kontakt s kovem, jak to je?

29.06.2018 09:31
Zdravím,  pro dnešek ještě jednou. :-)
 
Dostala jsem otázku od jednoho jedlíka zelených a vzhledem k tomu, že je to otázka na místě, tak odpověď na ni posílám i vám.
 
Otázka zněla:

 "Myslela jsem, že nemají přijít do styku chlorela a ječmen s kovem, z čeho je v šejkru ta spirálka a cestovní krabička na chlorelu, asi slýcháš takové dotazy často:-), tak jen zda mi to vysvětlíš."

 
Ráda osvětlím a přidám můj typ.
 
Chlorelle kov nevadí . Tedy ne v tokové míře jako ječmeni. Chlorella je odolnější i v otázce zpracování, proto je lisovaná pod tlakem, který  nijak neničí látky v ní obsažené. Krabička je z plechu a je určena k cestování. Tzn., že není na  uchovávání chlorelly na delší dobu. 
Jak to dělám já? Mám ji v kabelce a v práci  si ji vyndavám na stůl, abych ji měla na očích a připomněla si " spolkni prášek :-D" Cca po 3 dnech ji doplňuji. Tedy delší dobu než 2-3 dny bych ji tam nenechávala.
 
Ječmeni kov vadí a to tak, že ve styku s ním umírají jeho vzácné složky. Proto je zpracováván šetrněji a je v sypké podobě a ne v tabletách. Vadí mu světlo, vlhko a kov. Proto se ječmen uchovává ve tmě, nabírá se plastovou lžičkou a je potřeba ho pečlivě znovu zavírat.
V otázce spirály, která je součástí velkého šejkru jde o krátkodobý styk jen pro lepší rozmíchání. Sama jsem se nad tím zamýšlela, když jsem si nový šejkr objednala a rovnou jsem spirálu vyndala. Nejen, že se mi ječmen rozpustí i bez ní, ale nechci se obírat ani v minimálních množství o živiny v něm.
Proto i když si dělám smootie ( typ: banán, jablko, sklenice vody) tak si rozmixuju nejprve ovoce, přeliju si to do šejkru a pak tam teprve přidám ječmen. Prostě se i příčí ho jen tak mrsknout do mixéru, kde je spousta kovu a hlavně se i otáčkami nápoj zahřívá. To je můj postoj a pocit.
 
Každopádně pokud budete spirálu používat, ji ihned po rozmíchání  vyndejte. V  nouzi lze použít i kovovou lžičku jako odměrku, ale rozhodně ji nenechávat uvnitř nádoby.

Pokud budete mít ještě nějaké otázky, sem s nimi. Ráda na ně odpovím. Od toho máte poradce, na kterého se můžete obrátit v jakékoli pochybnosti nebo v řešení nějakého zdravotního problému spojeného s užíváním zelenáčů.

—————

Zpět